V korektním ohnutí jezdec srovnává tělo koně takovým způsobem, aby energie vytvářená aktivitou zadních noh mohla proudit celým tělem koně. Energie vytvořena každou zadní nohou směřuje k odpovídající přední noze.
Infografika k pozicím krku a hlavy a jejich efektu na tělo koně.
Dabovaný záznam webináře World Horse Welfare, ve kterém veterinářka Sue Dyson představí výsledky pozorování chování 193 koní při sedlání, uždění a nasedání.
Ohromující pohyb předních nohou, který se v moderní drezuře stal velmi žádoucím, diváka snadno oklame. Ten si myslí, že kůň je podsazený a svého jezdce nese silně a hrdě.
Mnoho jezdců po celém světě trpí běžnou nemocí: strachem v sedle. Strach v sedle se často zvětšuje s rychlejšími chody koně nebo se objevuje pouze v nich.
Když se díváme na koně, je pro mnohé z nás náročné rozeznat v jaké pozici kůň nese hlavu. Proto zde máme velmi jednoduchý způsob, jak to zjistit.
Tohle by neměla být radikální myšlenka a rozhodně by na ni nemělo být pohlíženo negativně, jak tomu bohužel často je.
Posedlost pozicí hlavy koně naplnila trh „pomůckami“ a nástroji, které vytváří falešný rámec s nulovým ohledem na zbytek těla koně.
Mnoho trenérů hovoří o "dlouhém krku", či "protaženém" krku, ale co to ve skutečnosti znamená?
Separační úzkost je častým problémem u mnoha koní. Ve většině stájí je alespoň jeden kůň, který je protestuje proti odvedení ze stáda nebo naopak panikaří, když odvedou jeho kamaráda. Proč se to děje? A proč jsou na tom někteří koně hůř než jiní?