Dlouhý krk (neboli délka krku) je definován jako vzdálenost (vodorovná čára mezi kolmicemi spuštěnými z dvou uvedených bodů) mezi plecí a čumákem koně. Kůň, který jde za kolmicí, má tím pádem krk krátký. Čím více je za kolmicí, tím je tato vzdálenost
Mnoho trenérů hovoří o "dlouhém krku", či "protaženém" krku, ale co to ve skutečnosti znamená?
Jako veterinářka specializující se na rehabilitaci koní hledám odpovědi již více než 18 let. Úplně první otázkou, kterou jsem si položila byla: „Proč tolik koní chromne a proč se průměrná „živostnost“ holandských teplokrevníků pohybuje kolem 7–8 let?
Hodně často slýchávám instruktory jezdectví říkat, že kůň by se měl trochu dívat dovnitř. Tohle mě učili už když jsem jako 11letá jezdívala v oddíle. Většina jezdců (pokud chtějí, aby kůň lehce natočil hlavu do vnitřní strany) o to “požádá” pomocí vn
Proč se u některých chromých/kulhajících koní nenajde příčina tohoto stavu... a proč je často nalezen problém v končetinách koně, přestože to není PŘÍČINOU daného problému.
Jak začít s mladým (a nejen mladým) koněm a proč je tento krok důležitý, se dozvíte v tomto článku z pera dr. Karin Leibbrandt.
Je cval vhodný pro koně s kissing spines? A pokud ano, jak by takový cval mě vypadat?
Toto je třetí část článku, která navazuje na sérii „Kissing spines – diagnóza nebo symptom?“
Druhý díl ze série článků dr. Karin Leibbrandt týkající se kissing spines, která tento stav nepojímá jako diagnózu, ale jako symptom něčeho většího.
Tento článek nabízí "důkaz místo slibů", tedy příběh koně, který byl dlouhodobě trénován v rollkuru a jeho následnou rehabilitaci pod taktovkou dr. Karin Leibbrandt a hlavně výsledky této práce.